تاسیسات صنعتی آیرون

لوله های صنعتی و تاسیسات ساختمانی

اتصالات پلیمری

اتصالات پلیمری

اتصالات پلیمری که در صنعت پایپینگ، برای اتصال لوله های پلیمری به کار می روند، انعطاف پذیر، اقتصادی، باکیفیت و مستحکم هستند و دوام بسیار بالایی دارند و روند فرسایش و استهلاکشان آهسته تر از سایر متریال هایی است که برای پایپینگ مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات پلیمری زنگ نمی زنند و دچار خوردگی نمی شوند، به همین دلیل از آن ها برای انتقال بسیاری از فاضلاب های اسیدی و بازی، فاضلاب های خانگی، در خطوط انتقال آب، در بخش های مختلف کشاورزی و آبیاری و موارد متعدد دیگر استفاده می شود.

اتصالات پلیمری انعطاف پذیر هستند، به این معنا که می توان به راحتی آن ها را هماهنگ با ابعاد فضا شکل و برش داد و مورد استفاده قرار داد. اتصالات پلیمری می توانند نیرو و بار زیادی را تاب بیاورند و دچار شکستگی و ترک خوردگی نمی شوند. اتصالات پلیمری از لحاظ مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن ها، دارای انواع گوناگونی هستند که هرکدام ویژگی ها و کاربرد به خصوصی دارند.

اتصالات پلیمری
اتصالات پلیمری

اتصالات پلی اتیلن یکی از انواع اتصالات پلیمری هستند که خود به دو صورت رزوه ای یا پیچی و نوع جوشی دسته بندی می گردند و تفاوت آن ها در نوع اتصال آن ها می باشد. نوع دیگر اتصالات پلیمری، اتصالات پلی پروپیلن می باشد. این محصولات دارای تمایزی در رنگ می باشند و به دو صورت سبز و سفید تولید و در بازار ارائه می شوند. اتصالات پولیکا یا UPVC نوع دیگر این محصولات است که فرمولاسیونی ویژه داشته و دارای وزن سبک و دوام زیادهستند. اتصالات پولیکا در برابر آتش سوزی و اسیدها و بازها نیز مقاوم هستند و کیفیت خود را از دست نمی دهند. اتصالات پولیکا نسبت به اصطکاک و ساییدگی نیز بسیار مقاوم هستند.

اتصالات پلیمری تک لایه یکی دیگر از این انواع است که کاربرد گسترده ای داشته و توانسته با اتصالات فلزی رقابت داشته باشد. اتصالات پلیمری پنج لایه نیز نوع دیگری هستند که نسبت به نوع تک لایه، جدیدتر بوده و کاربرد متمایزی دارند.

اتصالات پلیمری از لحاظ کاربرد نیز انواع بسیار گوناگونی دارند که از جمله آن ها می توان به این موارد اشاره نمود: زانویی نود درجه و چهل و پنج درجه، مبدل کاهنده، سه راهی، چهار راهی، بوشن یا کوپلینگ، مهره و ماسوره، اولت، درپوش یا پلاگ، سرپوش یا کپ، انواع شیرها و موارد متعدد دیگر که می توانید آن ها را با بالاترین کیفیت و قیمتی اقتصادی و مناسب از این مجموعه تهیه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل نمایید.