تاسیسات صنعتی آیرون

لوله های صنعتی و تاسیسات ساختمانی

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه : همانطور که می دانیم یکی از نواقص لوله های فلزی خوردگی این لوله ها می باشد. در لوله گالوانیزه برای جلوگیری از خوردگی لوله ها از یک لایه روی به عنوان محافظ در برابر خوردگی بر روی لوله فلزی بهره می برند. با وجود این لایه در لوله گالوانیزه امکان اتصال این لوله ها با استفاده از جوش دادن وجود ندارد. بر اثر حرارت ناشی از جوش فلزات روی پوشیده شده بر روی لوله گالوانیزه اکسید می شود. این اکسید شدن روی در لوله گالوانیزه بر اثر جوش دادن سبب آزاد شدن گازهای سمی و خطرناک می شود که هم برای سلامتی انسان و هم آلودگی محیط زیست بسیار مضر می باشد.

در تاسیسات ساختمانی از لوله گالوانیزه در ساخت و ساز برای انتقال آب استفاده می شود. علاوه بر انتقال آب از لوله گالوانیزه در انتقال گاز نیز بسیار بهره می برند. در تصفیه خانه ها نیز به دلیل مقاومت بالای لوله گالوانیزه در برابر خوردگی از این لوله ها بسیار استفاده می شود.

علاوه بر استفاده لوله گالوانیزه در لوله های انتقال آب و گاز از این لوله ها در حصار کشی به عنوان پایه فنس بهره می برند. همچنین در ساخت اسکلت گلخانه ها نیز استفاده از لوله گالوانیزه بسیار پر کاربرد می باشد. مقاومت بالای لوله گالوانیزه در برابر ضربات و خوردگی این محصول را به یکی از پرطرفدارترین محصولات لوله تبدیل نموده است.