تاسیسات صنعتی آیرون

لوله های صنعتی و تاسیسات ساختمانی

شیرآلات فولادی

شیرآلات فولادی

شیرآلات فولادی محصولاتی هستند که جهت باز و بسته کردن جریان سیالات گوناگون یا تنظیم شدت جریان و کنترل مسیر و فشار و دمای آن ها، در سیستم های خانگی، شهری و بخش های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. شیرآلات فولادی انواع بسیار متنوعی از لحاظ کاربرد، سایز، متریال به کار رفته در آن و مواردی از این دست دارند. شیرآلات فولادی از استحکام بسیار بالایی برخوردارند و به همین جهت می توانند فشارهای بالا را به راحتی تحمل نمایند و در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد گسترده ای دارند.

شیرآلات فولادی از لحاظ متریال مورد استفاده محصولات متعددی دارند. انواع آلیاژهای فولادی، استنلس استیل یا فولاد نسوز و کربن استیل برخی از مواد اولیه مورد استفاده در ساخت شیرآلات فولادی می باشند که هر کدام در ویژگی هایی تقویت شده اند و برتری دارند. به طور مثال شیرآلات فولادی استنلس استیل در برابر رطوبت و مواد خورنده بسیار مقاوم هستند و دچار زنگ زدگی نمی شوند و کیفیت خود را حفظ می نمایند. یا هر چه میزان کربن در فولاد بیشتر باشد، میزان استحکام و سختی بدنه آن بیشتر خواهد بود.

شیرآلات فولادی
شیرآلات فولادی

شیرآلات فولادی از لحاظ ساختار و عملکرد بسیار متنوع هستند که برخی از انواع آن عبارت هستند از: شیر دروازه ای (کشویی) فلنج دار، شیر توپی، شیر سوزنی، شیر گیوتینی، شیر سماوری، انواع شیر پروانه ای، شیر یک طرفه، شیر فشار شکن، شیر دیافراگمی، انواع شیرهای اطمینان، شیر صافی فلنج دار و مواردی از این دست.

بسیاری از شیرآلات فولادی به صورت آن و آف می باشند و اغلب به صورت ربع گرد باز و بسته می شوند. برخی نیز مانند شیر فلکه ها قابلیت تنظیم شدت و میزان جریان سیال را دارند. برخی از انواع شیرآلات فولادی به صورت دستی عمل می کنند و نیاز به عملکرد به موقع اپراتور دارند. برخی دیگر به صورت برقی یا اتوماتیک عمل می کنند. همچنین نوع و فشار و دمای سیال درون لوله ها در تعیین جنس شیرآلات فولادی و میزان ضخامت آن ها اثر گذارند. از دیگر تقسیم بندی های شیرآلات فولادی، بدون درز بودن یا درزدار بودن آن ها است. برخی از انواع شیرآلات فولادی از بیرون دارای یک پوشش گالوانیزه و ضد زنگ هستند ولی در داخل نباید برای کنترل سیالات خورنده استفاده شوند و برخی دیگر هم در سطح داخل و هم سطح خارجی ضد زنگ و ضد خوردگی می باشند. تمامی این محصولات را با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب می توانید از این مجموعه تهیه نمایید.