تاسیسات صنعتی آیرون

لوله های صنعتی و تاسیسات ساختمانی

پشم شیشه

پشم شیشه

پشم شیشه : از متداول ترین محصولات عایق بندی می توان به پشم شیشه اشاره کرد. پشم شیشه به عنوان بهترین عایق حرارتی شناخته می شود که در صنعت کاربرد گسترده ای دارد. پشم شیشه در صنعت به شیوه های مختلفی عرضه می شود. الیاف و پانل دو مدل از عرضه پشم شیشه می باشد. تخمین زده شده است که پشم شیشه که دمای بالا تا حدود 550 درجه سانتی گراد را می تواند تحمل کند. از این رو در صنایعی که نیاز به عایق بندی حرفه ای در دمای بالا می باشد پشم شیشه کاربرد گسترده ای دارد. البته بایستی توجه نمود که پشم شیشه به رطوبت حساس است. البته امروزه برای رفع این مشکل پشم شیشه چاره هایی در نظر گرفته شده است ولی بایستی به این نکته توجه داشت.

پشم شیشه با استفاده از ذوب شیشه و تبدیل ذرات آن به الیاف ریز تولید می گردد. از این رو در هنگام نصب پشم شیشه ممکن است در صورت بی احتیاطی دچار خراشیدگی پوست شویم. به طور کلی در نصب پشم شیشه نیاز به رعایت چندین نکته ایمنی می باشد. در هنگام نیاز به عایق بندی صوتی نیز از پشم شیشه استفاده می نمایند.

از ویژگی های منحصر به فرد پشم شیشه می توان به این موضوع اشاره نمود که در هنگام آتش سوزی ساختمان به دلیل اینکه گرمای بسیاری را به خود جذب می کند از آسیب دیدن سازه ساختمان بر اثر گرما جلوگیری می شود.